У организацији ЈУ „Културни центар Теслић“, Аматерског драмског позоришта „Бранислав Нушић“ и Клуба књижевника СПКД „Просвјета“ Теслић, вечерас је одржана манифестација „Вече поезије, вина и гитаре“. Учесници ове манифестације су теслићки пјесници: Љубомир Петковић, Славојка Кокић, Слава Станојевић, Јасна Ћумуровић, Кристина Ћумуровић, Славка Благојевић и Срна Франк. Музичка пратња уприличена је у извођењу Ратка Грабовца и Тине Ђалић, који су представили и своја ауторска дјела из књижевности. Публика је уживала у романтичној вечери уз стихове и свирку и обогатила свој дух новим спознајама из свијета умјетности. Директорица ЈУ „Културног центра Теслић“, Исидора Вукмировић поручила је да се овом манифестацијом указује на значај његовања умјетности и пружа подстицај теслићким ствараоцима да и даље вјерно раде на ширењу културе кроз свој рад на стварању књижевних дјела.
Позивамо Вас на „Вече поезије, вина и гитаре“, које ће се одржати у петак 12. августа у Градском парку са почетком од 19.00 часова. Манифестација је уприличена у организацији „Културног центра Теслић“ и Аматерског драмског позоришта „Бранислав Нушић“. Учесници манифестације су теслићки пјесници и музичари:
Љубомир Петковић,
Славојка Кокић,
Слава Станојевић,
Јасна Ћумуровић,
Славка Благојевић,
Срна Франк,
Кристина Ћумуровић,
Ратко Грабовац и
Тина Ђалић.
Дођите нам и обогатите свој дух умјетношћу ријечи и пјесме.

Вечерас је у организацији ЈУ ,,Културног центра Теслић“, Туристичке организације општине Теслић, Аматерског драмског позоришта ,,Бранислав Нушић“, а под покровитељством начелника општине Теслић, Милана Миличевића, одржан концерт сестара Маје и Милице Станишић уз пратњу оркестра ,,Новосел“. С обзиром на времеске прилике, концерт није одржан у Градском парку Теслић, већ у кино-сали. Публика је показала одушевљење наступом сестара Станишић, а на репертоару су се нашле пјесме духовног и етно жанра.

Вечерас је у организацији ЈУ ,,Културног центра Теслић“, ,,Туристичке организације Теслић и Аматерског позоришта ,,Бранислав Нушић“, а под покровитељством начелника општине, Милана Миличевића, одржан концерт тамбурашког оркестра ,,Инфинити“. Гости су могли уживати у богатом репертоару разноврсног музичког програма класичне, тамбурашке и народне музике. Концерт је одржан у склопу манифестација везаних за ,,Теслићко љето“.

Манифестација „Плодови села“ данас је одржана у организацији Општинске управе Теслић – Одјељење за привреду и пољопривреду, ЈУ „Културног центра Теслић“ и Туристичке организације Теслић. Разни излагачи представили су своје понуде из кућне радиности. На штандовима су се могли пронаћи домаћи млијечни производи, мед, тинктуре, мелеми, уникатни радови и још много других потребштина које би обогатиле сваког купца, својим квалитетом и вриједношћу. Програм је оплеменила хармоникашка група „ Алекса Шантић“ из Угљевика, Анастасија Поповић, која је етно пјесмама употпунила атмосферу и испратила програм припремљен у организацији наше Општине, те Културно умјетничка друштва „Вез“ и „Радост“. Малу ликовну колонију организовала је ЈУ „Културни центар Теслић“, те су своје ликовне способности показали млади умјетници који су сликали на тему „Плодови села“. Манифестацију је пропратила и изложба хаљина, које су реплике из Музеја Републике Српске, а на којим је извезен „теслићки вез“, који се од прошле године нашао на Листи заштићеног нематеријалног културног насљеђа Републике Српске.

Вечерас је пред многобројном публиком концерт одржала наша суграђанка Николина Ђекановић, финалиста „Звезда гранда“, са гостима: прошлогодишњим побједником ове такмичарске емисије – Махиром Мулалићем, те Зораном Мићановић и Јованом Живковић. Преко двије хиљаде Теслићана, са одушевљењем је испратило музичко вече и уживало у музичким нумерама гостију који су присуствовали захваљујући организацији „Културног центра Теслић“, „Туристичке организације“, Аматерског позоришта „Бранислав Нушић“, а под покровитељством начелника општине, Милана Миличевића. Ово је први самостални концерт Николине Ђекановић, која је из захвалности према свом родном граду посветила управо теслићкој публици и успоменама које је вежу за мјесто у ком је рођена.

Свој првенац, књигу „Омнибус блуз“, ауторка Славица Маркочевић, синоћ је представила пред пуном салом Градске галерије у Теслићу. Публика је била одушевљена атмосфером и осебујном личношћу госпође Славице, те изричито задовољна што се књига „Омнибус блуз“, појавила у преводу на нашем језику. Списатељица је са присутним подијелила своју животну причу, инспирацију и искуства која су је навела да своје виђење свијета, живота и досадашња сазнања преточи у приче које су се нашле у књизи која је вечерас представљена.
Организатори ове манфестације захваљују се госпођи Славици Маркочевић, рецезенту Енеси Алибалић, те њеним издавачима и господину Мехмеду Пергану, који су говорили о књизи и уљепшали ове вече. А, „Културни центар Теслић“ се нада сарадњи у будућности и новим промоцијама ауторке у свом родном граду.

Синоћ је у организацији „Културног центра Теслић“, Српске православне цркве – Парохија теслићких и Крајишког културног центра „Свети Сава“ одржана промоција књига: „Дјела и стилови умјетности Српске православне цркве у Далмацији“ и „Путовање српском културом Далмације“, аутора Милорада Савића из Бенковца. О књигама су говорили – предсједник Крајишког културног центра „Свети Сава“, господин Драган Крошњар и доктор књижевних наука, господин Александар Грандић. Књига „Дјела и стилови умјетности Српске православне цркве у Далмацији“ упознаје нас са разноликим богатством умјетности Српске православне цркве на том подручју. Описи грађевина цркава и манастира сежу у 14. вијек, неке од њих грађене су на античким темељима, већина их је грађена након обнове Пећке патријаршије, током 18. вијека, док су неке највелелепније изграђене у другој половини 19 вијека. Док публикација „Путовање српском културом Далмације“ је својеврстан културолошки водич кроз историју, духовност, материјално и нематеријално наслијеђе српског народа у Далмацији. Аутор Милорад Савић наглашава да је циљ публикације да се прикаже култура свих слојева народа; истакнуте цркве и манастири, тврђаве, мостови, воденице и ступе, парохијске куће, стара гробља, споменичке цјелине и знаменита мјеста, збирке покретних споменика културе, истакнуте личности, ствараоци, задужбинари. Теслићани су се могли обогатити новим сазнањима из области српске умјетности, историје и културе са подручја Далмације.

Јуче је у организацији „Културног центра Теслић“ уприличена манифестација „Дан поезије на отвореном“ која се одржала испред Дома просвјете са почетком од 19.00 часова. Млади теслићки пјесници и рецитатори представили су своје, али и пјесме свјетске и српске књижевности. Гости су могли уживати и у мелодији која је пропратила рецитације, али и у представљању неколико познатих пјесама које су извели млади умјетници: Срђан Симић и Тина Ђалић. „Културни центар Теслић“ овом манифестацијом настоји показати колико је важно подстицати младе и талентоване умјетнике нашег града и на тај начин оснажити потребу за личним напредовањем, као и његовањем правих културолошких вриједности. У манифестацији су учествовали: Барбара Остојић, Вања Лазић, Ивна Кујунџић, Ана-Марија Петровић, Срна Франк, Срђан Симић и Тина Ђалић.
Посјетиоци са су собом понијели дух љубави према поезији и умјетности и обогатили се надом да ће његовање лијепе ријечи и њено представљање доћи до још већег изражаја у нашем граду.

Градски парк је данас испуњен смијехом, игром и пјесмом.
Најмлађи суграђани са својим родитељима, бакама, декама обиљежили су Међународни дан породице.
Начелник општине Теслић уз подршку Туристичке организације и Културног центра организовао је манифестацију са циљем да она буде обиљежена као прави породични дан.
Својим програмом манифестацију су уљепшали теслићки вртићи, Мали принц, Нађа, Јежева Кућица, Коко и Палчић, Музичко друштво „Исидор Бајић“, као и Школа спорта „Гарфилд“.
Начелник општине као један од својих приоритетних задатака наставља да спроводи активности које су усмјерене ка подршци породици и дјеци.
„Ово је једна од најљепших манифестација јер окупља дјецу, родитеље, односно породице, оно сто је највредније. Пожелимо им да, прије свега, имају срећно дјетињство и да одрастају у здравој породици. Ми посвећујемо бројне активности стварању и јачању породице и то је нешто на чему ћемо и даље радити“ – рекао је Миличевић.
Малишани су данас имали прилику да уживају у разним активностима, а свим присутним су уручене улазнице за пројекцију цртаних филмова у Градском биоскопу. Најспретнији су награђени мјесечном чланарином у Школи спорта „Гарфилд“.
Маркети „Дјурић МББ“ су дјеци обезбједили слаткише, воће, сокове и воду.