Вечерас је у Теслићу приказан филм „Пут Срба са Неретве“, аутора Стевана Салатића, који је овом приликом био и гост у нашој општини. Поменути документарни филм свједочи о судбинама људи који су у погрому Срба из долине Неретве напустили своја огњишта и спас од рата потражили широм региона и свијета. Кроз филм се провлачи мотив из романа Милоша Црњанског „Сеобе“, а то је да нема смрти, већ да има само сеоба у овом, али и ширем смислу значења. Поред овог, треба поменути и три теме које се провлаче као главне црте филма, а то су:
– тема избјеглиштва и свега оног што избјеглиштво у ратним данима носи за један страдали народ;
– тема рушења и обнова светиња које су покретачка снага за повратак коријенима и Невесиње као посљедња од њих, које је примило више хиљада мостарских избјеглица под своје окриље.
Презентацију филма организовала је у ЈУ „Културни центар Теслић“, а сам догађај увеличали су представници СПЦ из Теслића, као и начелник наше општине, др Милан Миличевић.

У склопу манифестације „Теслићко љето,“ вечерас је одржан незабораван концерт под називом „Чечава своме Теслићу,“ који је приредило Културно-умјетничко друштво „Душан Станковић“ из Чечаве. Овај концерт је уприличен у предивном градском парку у Теслићу и окупио је мноштво заљубљеника у традиционалну и културну баштину.
Домаћини вечери, чланови КУД „Душан Станковић“, припремили су програм који је приказао богато културно наслијеђе Чечаве и Теслића.
Концерт су увеличали и гости, и то КУД „Младост“ Чортановци, КУД „Јединство“ Марадик из Србије и КУД „Посавина“ Црквина-Шамац који су допринијели разноликости програма и размијенили искуства из својих крајева са теслићком публиком.
Манифестација „Теслићко љето“ одржава се у организацији Туристичке организације општине Теслић и Културног центра Теслић, а под покровитељством начелника општине Теслић Милана Миличевића, а овај концерт је био сјајна завршница богатог програма током читавог љета.

Пред многобројном публиком из Теслића, али и шире, вечерас је одржан концерт Драгана Ђурића, другопласираног финалиста Звезди гранда. Присутни су са одушевљењем пропратили све пјесме до самог краја наступа.
Звање омиљеног наставника Музичког васпитања у Добоју и Теслићу, оправдао је и посјетом многих ученка на вечерашњем догађају.
Драгана је пратио бенд „Моја пјесма“, а манифестацију су организовали: Општинска управа Теслић на челу са начелником општине, Културни центар Теслић и Туристичка организација Теслић, поводом Теслићког љета 2023.

Вечерас је на полигону средњошколског центра у Теслићу, у организацији Академије женског фудбала „Младост-Пролетер“ и Женског кошаркашког клуба „ВБС“ одржана манифестација под називом „Промоција женског колективног спорта“.
Циљ ове манифестације је промовисање клубова који се баве тренажним процесом дјевојчица и дјевојака у нашем граду, а такође жеља организатора је да се подстакне млађа женска популација на бављење спортом са циљем правилног психо-физичког развоја, квалитетно утрошеног времена и развијања такмичарског духа.
Манифестацију је посјетио и начелник општине Теслић Милан Миличевић који каже да му је драго видјети једну нову идеју промоције спорта у оквиру Теслићког љета.
Манифестација је одржана под покровитељством Начелника општине Теслић, Туристичке организације општине Теслић и Културног центра Теслић.

Теслићки парк данас су красили многобројни излагачи пољопривредних производа.
Укупно 48 штандова било је испуњено богатом понудом, коју су изложили они који имају пољопривредно газдинство, сеоско домаћинство, као и самостални предузетници.
Пролазници су могли видјети разноразне домаће радиности наших вриједних суграђана, те креативне идеје – накит и сувенире који су, такође, излагани.
Цјелокупни програм уљепшала су културно-умјетничка друштва из Теслића, а наши млађи посјетиоци могли су се забавити умјетношћу, те скакањем у врећама и освојити занимљиве награде.
Начелник општине Теслић, г. Милан Миличевић навео је да наша општина има чиме да се похвали, те да је на сајму представљен само дио потенцијала у области пољопривредне производње, домаће радиности и туризма.
Организатори манифестације „Плодови села – домаће је најбоље“ су Општинска управа – одјељење за привреду и пољопривреду, ЈУ „Културни центар Теслић“ и Туристичка организација Теслић.

Вечерас је у пуној сали теслићког кина наступао Драган Маринковић Маца. Популарни сарајевски глумац и водитељ на комичан начин говорио је о разноразним темама из свакодневног живота. Публика је са много смијеха пропратила његов наступ и са одушевљењем се одазвала на овај догађај. Манифестација је организована у склопу „Теслићког љета“ и у сарадњи са Општинском управом, те Туристичком организацијом Теслић. Још један догађај слиједи нам 31. јула са почетком у 20.00 часова, када ће наступити рок-група „Деминутив“ у градском парку.

Још једна манифестација у оквиру „Теслићког љета“ и у организацији Општинске управе на челу са начелником, Туристичке организације и ЈУ „Културни центар Теслић“, а овај пут и Удружења вишечланих породица 4+.
Велики број малишана и родитеља пратио је богат програм Конференције беба. Малишани су уживали, као и родитељи. А, такмичење у пузању најмлађих и најслађих такмичара привукло је пажњу многих. Присутни су могли видјети и ко је то беба са највише браће и сестра, те најмлађа и најстарија беба.
Програм је употпунила популарна пјевачица дјечијих пјесама госпођа Леонтина, што је додатно обрадовало нашу најмлађу публику која одраста уз њене пјесме и добро познате мелодије. Присутним се обратио и начелник општине Теслић, господин Милан Миличевић, који је изјавио да је циљ и смисао ове манифестације да промовише значај породице у друштву.
Вечерас је у Градском парку одржана позоришна представа за дјецу „Камен мудрости“ у режији Новице Богдановића, позоришта „ДИС“ из Бања Луке. Млади глумци Анандо Ченић, Љиљана Петровић и Јелена Марковић су забавили наше најмлађе и најслађе суграђане и њихове родитеље.
Представа је одржана у оквиру теслићког љета, у организацији Културног центра Теслић, Туристичке организације Теслић и Општинске управе на челу са начелником општине.

Урнебесна комедија „Јао мени“, по тексту и у режији Велимира Тече, приказана је вечерас у Теслићу. Улоге су тумачили – Мина Лазаревић и Срђан Ивановић, дочаравши многобројне тешкоће са којим се наш човјек суочава када се сретне са администрацијом. Гости су уживали и уз много смијеха пропратили минуте позоришне умјетности. Добар одзив, показатељ је и одличног избора комедије, која је све вријеме држала пажњу публике. ЈУ „Културни центар Теслић“, захваљује се и госпођи Неди Симић Жерајић на сарадњи, као и глумцима на изванредној представи

Емисија ТВ БН „Недељно поподне“ открила чаробни Теслић – општину природних љепота и гостопримљивих људи
У популарној емисији „Недељно поподне“ БН телевизије, незаборавно путовање је открило чаробну општину Теслић. Својим природним љепотама, термалним изворима, чистим ваздухом и изванредном гостопримљивошћу, овај крај је освојио срца свих посјетилаца.
Емисија је представила Теслићане који су у кратком временском периоду остварили значајне резултате у многим областима, од културе и спорта, па све до образовања, туризма и привреде. Њихова преданост и вриједан рад чине Теслић јединственим и инспиративним мјестом.
Гледаоци су имали прилику да се упусте у истраживање скривених љепота овог краја. Посјетили су један од најстаријих и најљепших вјерских објеката на овим просторима – манастир Липља. Уз дивљење према његовој импресивној архитектури, открили су духовност која и данас живи међу Теслићанима.
Посебно изненађење био је обилазак јединствених пећинских љепотица, које по многим карактеристикама представљају ријеткост у Европи. Гледаоци су били свједоци спектакла природе док су истраживали скривене ходнике ових фасцинантних пећина.
Наравно, није могла недостајати посјета највећој бањи у Републици Српској, која је позната по својим љековитим водама. Њене благотворне моћи су помогле многима у лијечењу различитих болести и привукле су посјетиоце из читавог региона. Емисија је приказала тренутке опуштања и wеллнесса у овој оази здравља.
Поред природних чуда, гледатељи су уживали у предивним пејзажима села Теслића. Окружен идиличним селима која чувају аутентичну традицију и културу, Теслић је пружио прави доживљај срдачности кроз сусрет с љубазним домаћинима који су широм отворили врата својих домова.
Емисија „Недјељно поподне“ још једном је донијела опуштено недјељно поподне уз фантастичне госте, а овај пут је Теслић био звијезда која је засјала у свој својој раскоши природе и љубазности својих становника.
Извор: Опстина Теслиц – страница
ЈУ „Културни центар Теслић“, захваљује се свим учесницима, те Слађани Гаврић и Ивни Кујунђић на сликама поклоњеним нашој Установи.