Овогодишње чаролије шестог „Сњежног града” синоћ су у градском парку отвориле врата за многобројне посјетиоце, а ово зимско царство ће украшавати Теслић наредних 15 дана.
„Сњежни град” је свечано отворио начелник општине Теслић, Милан Миличевић, који је обраћајући се посјетиоцима истакао да ову манифестацију посвећује дјеци, те пожелио да им сваки наредни дан буде срећнији и веселији.
Ж2Шесту годину заредом Сњежни град је у Теслићу, а најважније сваке године је лијепо, весело и са много дјеце. И ове године отварамо Сњежни град у градском парку, а ово је увод у све празничне дане и збивања. Ове године за разлику од претходних Туристичка организација која је и коначни организатор више се базирала на дјецу основних школа која ће учествовати. Читав је низ манифестација, а углавном ће бити пропраћене у сали градског биоскопа. Такође бих најавио и дочек православне Нове године, до поноћи уз YУ групу, а после поноћи испред Храма Пресвете Тројице ћемо пожељети нашим суграђанима све најбоље у наредној години“ – рекао је начелник општине Теслић Милан Миличевић.
“Сњежни град” који се одржава већ неколико година у организацији Туристичке организације општине Теслић, у сарадњи са Културним центром и начелником општине, Миланом Миличевићем, почео је традиционалним доласком Дједа Мраза.
„Ово је шести по реду Сњежни град и за разлику од претходних ове године учествују ученици Основних школа „Вук Караџић“ и „Петар Петровић Његош“, такође и ученици Средње школе „Никола Тесла“. У сали градског биоскопа ће бити приказане неколико представа и већином програми за дјецу“ – рекла је Сузана Липовчић, директорица Туристичке организације.
„Сњежни град” ће бити завршен, 4. јануара, “Великим божићним концертом” Српског просвјетног и културног друштва “Просвјета”.
На вечерашњем отварању манифестације хуманитарна организација „Сви за Космет“ поставила је штанд за прикупљање слаткиша за дјецу са Косова и Метохије.



