Синоћ је у организацији ЈУ „Културни центар Теслић“ отворена изложба умјетника Перице Ивановића. Перица Ивановић рођен је у Дрвару, а већ од 1988. године живи и ради у Бањалуци. Активно се бави иконописоп, до сада је осликао 23 иконостаса у црквама на подручју Републике Српске. Имао је више од 30 самосталних, а учествовао је и у бројним колективним изложбама.
Теслићкој публици умјетник у наредном периоду представља велики избор дјела за старију, али и за млађу публику.
Портрети наших познатих књижевника представљају и приближавају нам поетични свијет изван граница реалности, а разни мотиви живе и неживе природе насликани пастелним нијансама тјерају нас да наш сопствени свијет сагледамо другим очма. Заштитни знак Перице Ивановића су илустрације сова, кроз њих он изражава људске емоције и помаже нам да боље разумијемо сами себе, али и идеалан начин да се приближи млађој публици. Изложба је продајног карактера; што значи да можете, не само ове предивне слике, већ и све емоције које оне представљају, заувијек задржати у свом дому…
Посебно се захваљујемо гостима из ОШ „Вук Стефановић Караџић“ – ђацима: Милени Гачић, Александру Петровићу, Елми Беговић и учитељици Жељки Марковић, те Николини Тешић и Јовани Гаврић што су нам помогле да направимо корелацију између поезије и мотива пјесника са слика Перице Ивановића и на тај начин допринијели умјетничкој атмосфери. А, нарочиту захвалност упућујемо и аутору Перици Ивановићу који је, очаран наступом најмлађих љубитеља умјетности и у знак захвалности и одушевљења, даровао им по једну слику са мотивом сове.



