Како изгледа тренутак када стојите изнад облака?
Када је иза вас 60 дана леда, вјетра, страха и тишине, а испред – највиши врх свијета?
У госте нам долази Драгана Рајбловић, прва жена са Балкана која је 2007. године освојила Монт Еверест. Њена прича није само о планини. То је прича о истрајности, одрицању, вјери у себе и снази да се издржи онда када је најтеже.
Два мјесеца живота у шатору. Минус 40 степени. Танак ваздух. Страх од једног погрешног корака. И 45 минута на врху свијета које мијењају све.
Драгана ће представити и књигу ,, Мој Еверест – сан и јава“, коју ћете моћи купити. Кроз књигу, Драгана нам доноси искрено свједочанство о подвигу који помјера границе – не само физичке, већ и унутрашње.
Позивамо вас да будете дио вечери инспирације, храбрости и истинске животне снаге.

Теслић – биоскопска сала,
26. фебруар (четвртак),
19.00 часова,
🎟 Улаз слободан

Културни центар Теслић организују књижевно вече под називом “Писац без књиге” које ће се одржати у петак, 20. фебруара у Градској галерији од 18.00 часова.
У својеврсном књижевном перформансу разговор ће водити модератор Борис Ђекановић и аутор Синиша Балта из Градишке.
Синиша пише поезију и прозу савременим стилом, а његови радови објављивани су на књижевним порталима у БиХ, Србији и Хрватској. Најчешће пише о човјеку и изазовима свакодневице, проблемима генерација на Балкану, сировим и суровим емоцијама и огољеној љубави у најчистијем облику.
Посјетиоце очекује нешто другачије књижевно вече у којем ће аутор и модератор разговарати спонтано и опуштено. Осим читања поезије, у сат времена програма сазнаћемо како је то бити писац без књиге и на који начин инстаграм и фејсбук утичу на књижевност.
Синиша Балта провео је четири године живота на Kорчули, посебно Вела Луци, гдје је живио и радио. Током тог времена упијао је све што је могао о острвском менталитету, обичајима и животу, како у сезони, тако и изван ње и из те дубоке повезаности и истраживања настала је његова поезија. Посјетиоци ће, између осталог, открити како живот на острву утиче на инспирацију, те какве везе имају књижевност и фудбал.
Дођите да слушамо поезију, разговарамо о књижевности и животу и дружимо се.
Очекујемо вас!
Представа „Добро дошли у кабаре“ стиже у Теслић! 🎭
Културни центар Теслић најављује гостовање познатих умјетника и јединствен кабаретски програм пред теслићком публиком.
На сцени кино-сале, 12. фебруара 2026. године у 19.00 часова, наступају глумачка дива Тања Бошковић и првак Позоришта на Теразијама Раде Марјановић са представом „Добро дошли у кабаре“.
Овај јединствени сценски кабаре настао је по духовитим и дирљивим текстовима Душкa Радовића и Галета Јанковића и кроз глуму, музику и поезију говори о дјетињству, љубави, пријатељству и временима којих се радо сјећамо. Публику очекује топла атмосфера, пуно смијеха, али и тренуци истинске емоције, уз извођење познатих музичких хитова и прича које буде носталгију.
📍 Кино-сала, Теслић
📅 12. 2. 2026.
🕖 19.00 часова
🎟 Цијена улазнице: 10 КМ
Улазнице можете купити у просторијама ЈУ „Културни центар Теслић“ или резервисати на бројеве:
📞 065 683 037
📞 065 657 882
Добро дошли на вече праве умјетности и кабаретске чаролије!
Драги наши суграђани, спремите се за много смијеха, јер један од најпопуларнијих стенд-ап комичара Неша Бриџис, долази и у наш град.
Не пропустите овог сјајног мајстора имитације и импровизације 6. фебруара у Кино-сали, Теслић од 19.00 часова.
Улазнице по цијени 10 КМ могу се купити радним данима од 08.00 до 15.00 ч. у просторијама ЈУ ,,Културни центар Теслић“ (канцеларија изнад Завода за запошљавање), или на бројеве телефона: 065657882 и 065683037
Град Теслић вас позива да заједно, уз музику, радост и празничну атмосферу, дочекамо Православну Нову годину на Тргу српских бораца.
🎤 За сјајну атмосферу побринуће се Бане Мојићевић, а у поноћ нас очекује ватромет који ће обасјати небо изнад Теслића и означити почетак Нове године.
📅 Уторак, 13. јануар
⏰ Почетак у 21 час
📍 Трг српских бораца, Теслић
🍷 Посјетиоце очекује бесплатно кувано вино и чај, а у поноћ ће бити служен и молебан у Храму Пресвете Тројице.
Дођите да заједно подијелимо радост празника и уђемо у Нову годину уз добро расположење и лијепе жеље! ✨
Промоција монографије „Гарда“
Душа Републике Српске
Позивамо вас на промоцију монографије „Гарда“, душа Републике Српске, која ће бити одржана 27. децембра у 18.00 часова, у кино-сали Дома просвјете.
Монографија „Гарда“ представља значајно свједочанство о историји, идентитету и вриједностима које су обиљежиле једно вријеме, људе и догађаје.
Добро дошли да заједно подијелимо вече посвећено култури сјећања, писаној ријечи и заједничком насљеђу.

Драги суграђани, теслићких основци и њихови наставници поново ће показати своју креативност, машту и рад пред нашом публиком. Позивамо све родитеље, секе и бате, баке и деке, али и све заинтересоване суграђане да подрже наше ученике и њихове наставнике. Обећавамо много забаве, музике, плеса, глуме и још много тога што могу показати само наши талентовани ђаци и њихови наставници.
Очекујемо вас сутра (23. децембра од 19.00 часова) у Кино-сали.
Добро нам дошли!

Драги наши Теслићани, велика хуманитарка и списатељица књиге „Слушај своје срце“, Тамара Мисирлић, долази и у наш град.
Књига „Слушај своје срце“ настала је из жеље да млада ауторка охрабри оне који траже унутрашњи мир и смисао.
,,То је мој циљ – да пробудим људе, да пробудим све оне који су усамљени, тужни, повређени, да ето и они виде да ипак постоји светлост и да устану и крену напред ка својим сновима“, поручила је Тамара.
Позивамо вас да не пропустите ову сјајну причу о једном пожртвованом путу, храбрости и љубави.
Очекујемо вас у Градској галерији 12. 12. 2025. године у 18.00 часова.

Поштовани суграђани,
позивамо вас на отварање изложбе слика Весне Ђурђућ, које ће се одржати 29. новембра у 18 часова.

Посјетиоци ће моћи да уживају у избору најновијих радова умјетнице, обиљежених снажним колоритом и препознатљивим стилом.

Добро дошли у Градску галерију Теслића!

Драги наши суграђани, позивамо вас на изложбу „Со земљи“, аутора Стефана Петровића и Андрее Симић.
Сусретом поводом овог догађаја 31. октобра у Градској галерији од 18.00 ч. започиње низ манифестација поводом Дана краља Драгутина у Теслићу.
Изложба названа по Јеванђељској мисли „Ви сте со земљи…ви сте свјетлост свијету“, носи јединствен печат и духовно православно насљеђе.
Позивамо све љубитеље умјетности да својим присуством увеличају ово отварање и подрже почетак обиљежавања Дана краља Драгутина, које сваке године слави културу, традицију и духовно насљеђе нашег краја.
Добро нам дошли!