Синоћ је у Спортској дворани „Радолинка“ у Теслићу одржан велики концерт београдског музичког ансамбла „Фенечки бисери“ и КУД-а „Душан Станковић“ из Чечаве, који је окупио бројну публику и још једном потврдио значај културних манифестација у нашем граду.
Уз богат културно-умјетнички програм и феноменалну атмосферу, концерт је протекао у духу заједништва, традиције и духовности, а посебан печат догађају дао је и његов хуманитарни карактер — добровољни прилог био је намијењен за изградњу Дома краља Драгутина.
Хвала свим партнерима и учесницима који су допринијели организацији, као и публици која је својим присуством подржала ово незаборавно вече.
Поводом обиљежавања Православне Нове године, на Тргу српских бораца у Теслићу одржан је концерт популарног пјевача Банета Мојићевића, који је окупио велики број грађана и гостију из околних мјеста.
У празничној атмосфери, уз добро познате хитове и емотивне баладе, Бане Мојићевић је приредио вече испуњено позитивном енергијом, пјесмом и заједништвом. Публика је од првих тактова активно учествовала у концерту, пјевајући заједно са извођачем и награђујући сваки наступ громогласним аплаузом.
Концерт је протекао у одличној организацији и безбједној атмосфери, а Трг српских бораца био је испуњен духом празника и радости. Овим догађајем Теслић је на достојанствен и свечан начин дочекао Православну Нову годину, шаљући поруку заједништва, мира и добре воље.
У Спортској дворани „Радолинка“ у Теслићу одржана је чаробна позоришна представа „Тајна града Хладногарада“, позоришта из Београда, која је одушевила најмлађе, али и њихове родитеље.
Након представе услиједила је весела подјела новогодишњих пакетића, а посебну радост дјеци донијело је дружење и фотографисање са Дједa Мразом 📸🎅.
Осмијеси, задовољство и празнична атмосфера испунили су дворану и још једном потврдили значај оваквих догађаја за наше најмлађе. Хвала свима који су били дио ове новогодишње чаролије!

Одржана је промоција књиге „Гарда – душа Републике Српске“ у сали биоскопа Дома просвјете у Теслићу. Догађај је окупио бројне посјетиоце, љубитеље писане ријечи и поштоваоце историје и идентитета Републике Српске. Кроз представљање садржаја књиге истакнут је значај Гарде као симбола части, традиције и духовних вриједности, уз осврт на историјски контекст и улогу коју има у очувању националног идентитета. Промоција је протекла у свечаној и достојанственој атмосфери.

Вечерас су се наши ученици поново представили на сцени у најљепшем свјетлу креативности, маште и умјетности. Манифестација „Мозаик школске креативности“, која окупља просвјетне раднике, родитеље, ученике, али и осталу публику, поново је освојила срца наших суграђана. Ученици су се представили кроз разновсне школске секције, које су припремали са својим наставницима. Теслићани су могли видјети разноврсне таленте кроз: глуму, плес, вокалне способности, рецитације и фолклор. Вечерас смо заједно показали да учење није само обавеза, већ и прилика за изражавање талената, дружење и развој.
Културни центар Теслић се захваљује ОШ: „Петар Петровић Његош“ – Теслић, „Вук Караџић“ -Теслић, „Доситеј Обрадовић“ – Блатница (Младиковине) и „Иво Андрић“ -Ђулић, директорима, наставницима, а посебно нашим изузетним ученицима на учешћу у овој манифестацији.
Данас су наш биоскоп посјетили ученици деветих разреда неколико Основних школа са подручја нашег града. Културни центар Теслић, у сарарадњи са СПКД „Просвјета“ из Теслића, припремио је за наше основце гледање филма „Лајање на звезде“, снимљеног по истоименој књизи Милована Витезовића. Обзиром на то да је ова књига обавезна школска лектира за поменуте разреде, омогућили смо да се ученици и на овај, занимљив, начин упознају са садржајем књиге. Вјерујемо да ће ученици понијети лијепе успомене из сале биоскопа, које ће их увијек вратити и на друге културолошке манифестције. Стицање навике посјети културних дешавања, од изузетне је важности и за овај узраст. Треба напоменути да његујићи културу наших најмлађих, његујемо и емпатирију, толеранцију, али и традицију и интелектуално обликовање будућих нараштаја.
Вечерас је у организацији ЈУ „Културни центар Теслић“ одржана промоција књиге „Слушај своје срце“, велике хуманитарке и спортисткиње – Тамаре Мисирлић.
Тамара је са публиком подијелила своја искуства, причу о борби, хуманости, љубави и мотивима за настанак књиге.
Управо је њена лична борба и сусрет са свим људима који су прошли кроз разне неприлике била тема књиге, која носи снажну поруку о томе колико је важно истрајати, не одустајати од својих циљева и слушати своје срце.
Млада ауторка већ је охрабрила велики број читалаца који траже унутрашњи мир, те је нагласила је како је то, заправо, њен циљ – да пробуди све оне који су тужни, усамљени, или повријеђени.
А, својом књигом и својим дјелима управо то и успијева, дајући примјер и снагу великом броју људи.
У Градској галерији Дома просвјете у Теслићу свечано је отворена изложба слика умјетнице Весне Ђурђић. Изложени радови, препознатљиви по снажним бојама и емоцији, привукли су велики број посјетилаца.
Присутнима се обратила умјетница, захваливши на подршци и укратко представивши инспирацију свог стваралаштва. Посјетиоци су с великим интересовањем разгледали изложене слике.
Позитивне реакције публике и добра посјећеност показале су да је изложба значајан културни догађај за Теслић. Радови ће бити доступни за разгледање и у наредним данима.
Вечерас, након Молебана Светим краљевима Милутину и Драгутину, указана нам је велика част — Јавна установа Културни центар Теслић одликована је Архијерејском похвалницом по благослову Његовог Преосвештенства Митрополита зворничко-тузланског г. Фотија.
Ово признање додијељено је за оданост Цркви и несебичну љубав показану кроз свесрдну помоћ очувању и свједочењу културе, традиције и духовности српског православног народа.
Већ традиционално ЈУ „Културни центар Теслић“ учествује у обиљежавању Дана краља Драгутина, као и у другим духовно-културним манифестацијама, када се укаже прилика да својим радом допринесемо очувању нашег насљеђа.
Са захвалношћу Богу, Митрополиту Фотију, Српској православној цркви (Парохијама теслићким) на указаном благослову, прихватамо ово признање као велику част и подстицај за даљи рад у служби културе и духовности.
У оквиру манифестације „Дани краља Драгутина“, вечерас је у Градској галерији у Теслићу одржано предавање под називом „Стефан Драгутин – краљ, подвижник, светитељ“. Предавач је био доц. др Данијел Дојчиновић са Филолошког факултета Универзитета у Бањој Луци и члан Српског филолошког друштва Бања Лука.
Предавање је привукло велики број посјетилаца, а сала је била испуњена до посљедњег мјеста. Кроз излагање, доц. др Дојчиновић је на несвакидашњи и поучан начин представио живот и дјело краља Драгутина (Св. Теоктиста) — владара који је свој животни пут обиљежио подвигом, жртвом и дубоком вјером. Посебан нагласак стављен је на духовну димензију његове личности и на трајном насљеђу које је оставио српском народу.
Посјетиоци су са великом пажњом пратили предавање, а по завршетку су изразили захвалност и одушевљење због прилике да чују једно тако надахнуто и садржајно излагање.
Предавање је оставило снажан утисак и достојанствено обиљежило наставак манифестације „Дани краља Драгутина“ у Теслићу.