У склопу манифестације „Теслићко љето,“ вечерас је одржан незабораван концерт под називом „Чечава своме Теслићу,“ који је приредило Културно-умјетничко друштво „Душан Станковић“ из Чечаве. Овај концерт је уприличен у предивном градском парку у Теслићу и окупио је мноштво заљубљеника у традиционалну и културну баштину.
Домаћини вечери, чланови КУД „Душан Станковић“, припремили су програм који је приказао богато културно наслијеђе Чечаве и Теслића.
Концерт су увеличали и гости, и то КУД „Младост“ Чортановци, КУД „Јединство“ Марадик из Србије и КУД „Посавина“ Црквина-Шамац који су допринијели разноликости програма и размијенили искуства из својих крајева са теслићком публиком.
Манифестација „Теслићко љето“ одржава се у организацији Туристичке организације општине Теслић и Културног центра Теслић, а под покровитељством начелника општине Теслић Милана Миличевића, а овај концерт је био сјајна завршница богатог програма током читавог љета.
Пред многобројном публиком из Теслића, али и шире, вечерас је одржан концерт Драгана Ђурића, другопласираног финалиста Звезди гранда. Присутни су са одушевљењем пропратили све пјесме до самог краја наступа.
Звање омиљеног наставника Музичког васпитања у Добоју и Теслићу, оправдао је и посјетом многих ученка на вечерашњем догађају.
Драгана је пратио бенд „Моја пјесма“, а манифестацију су организовали: Општинска управа Теслић на челу са начелником општине, Културни центар Теслић и Туристичка организација Теслић, поводом Теслићког љета 2023.
Вечерас је на полигону средњошколског центра у Теслићу, у организацији Академије женског фудбала „Младост-Пролетер“ и Женског кошаркашког клуба „ВБС“ одржана манифестација под називом „Промоција женског колективног спорта“.
Циљ ове манифестације је промовисање клубова који се баве тренажним процесом дјевојчица и дјевојака у нашем граду, а такође жеља организатора је да се подстакне млађа женска популација на бављење спортом са циљем правилног психо-физичког развоја, квалитетно утрошеног времена и развијања такмичарског духа.
Манифестацију је посјетио и начелник општине Теслић Милан Миличевић који каже да му је драго видјети једну нову идеју промоције спорта у оквиру Теслићког љета.
Манифестација је одржана под покровитељством Начелника општине Теслић, Туристичке организације општине Теслић и Културног центра Теслић.
Вечерас је у пуној сали теслићког кина наступао Драган Маринковић Маца. Популарни сарајевски глумац и водитељ на комичан начин говорио је о разноразним темама из свакодневног живота. Публика је са много смијеха пропратила његов наступ и са одушевљењем се одазвала на овај догађај. Манифестација је организована у склопу „Теслићког љета“ и у сарадњи са Општинском управом, те Туристичком организацијом Теслић. Још један догађај слиједи нам 31. јула са почетком у 20.00 часова, када ће наступити рок-група „Деминутив“ у градском парку.
Урнебесна комедија „Јао мени“, по тексту и у режији Велимира Тече, приказана је вечерас у Теслићу. Улоге су тумачили – Мина Лазаревић и Срђан Ивановић, дочаравши многобројне тешкоће са којим се наш човјек суочава када се сретне са администрацијом. Гости су уживали и уз много смијеха пропратили минуте позоришне умјетности. Добар одзив, показатељ је и одличног избора комедије, која је све вријеме држала пажњу публике. ЈУ „Културни центар Теслић“, захваљује се и госпођи Неди Симић Жерајић на сарадњи, као и глумцима на изванредној представи
Емисија ТВ БН „Недељно поподне“ открила чаробни Теслић – општину природних љепота и гостопримљивих људи
У популарној емисији „Недељно поподне“ БН телевизије, незаборавно путовање је открило чаробну општину Теслић. Својим природним љепотама, термалним изворима, чистим ваздухом и изванредном гостопримљивошћу, овај крај је освојио срца свих посјетилаца.
Емисија је представила Теслићане који су у кратком временском периоду остварили значајне резултате у многим областима, од културе и спорта, па све до образовања, туризма и привреде. Њихова преданост и вриједан рад чине Теслић јединственим и инспиративним мјестом.
Гледаоци су имали прилику да се упусте у истраживање скривених љепота овог краја. Посјетили су један од најстаријих и најљепших вјерских објеката на овим просторима – манастир Липља. Уз дивљење према његовој импресивној архитектури, открили су духовност која и данас живи међу Теслићанима.
Посебно изненађење био је обилазак јединствених пећинских љепотица, које по многим карактеристикама представљају ријеткост у Европи. Гледаоци су били свједоци спектакла природе док су истраживали скривене ходнике ових фасцинантних пећина.
Наравно, није могла недостајати посјета највећој бањи у Републици Српској, која је позната по својим љековитим водама. Њене благотворне моћи су помогле многима у лијечењу различитих болести и привукле су посјетиоце из читавог региона. Емисија је приказала тренутке опуштања и wеллнесса у овој оази здравља.
Поред природних чуда, гледатељи су уживали у предивним пејзажима села Теслића. Окружен идиличним селима која чувају аутентичну традицију и културу, Теслић је пружио прави доживљај срдачности кроз сусрет с љубазним домаћинима који су широм отворили врата својих домова.
Емисија „Недјељно поподне“ још једном је донијела опуштено недјељно поподне уз фантастичне госте, а овај пут је Теслић био звијезда која је засјала у свој својој раскоши природе и љубазности својих становника.
Извор: Опстина Теслиц – страница
ЈУ „Културни центар Теслић“, захваљује се свим учесницима, те Слађани Гаврић и Ивни Кујунђић на сликама поклоњеним нашој Установи.
Popularni članci
Адреса
Радно вријеме
Пон-Петак: 8:00-16:00
