Овогодишње чаролије петог Сњежног града” вечерас су у градском парку отвориле врата за многобројне посјетиоце, а ово зимско царство ће украшавати Теслић наредних 15 дана.

 Сњежни град” је свечано отворио начелник општине Теслић, Милан Миличевић, који је обраћајући се посјетиоцима истакао да ову манифестацију посвећује дјеци, те пожелио да им сваки наредни дан буде срећнији и веселији.

Пету годину заредом Сњежни град је у Теслићу, а најважније сваке године је лијепо, весело и са много дјеце. Сњежни град је једна од многобројних манифестација која се у току године организује у организацији Општинске управе, Културног центра и Туристичке организације како би културно-забавни живот наше општине био што богатији и прилагођен свим узрастима. Захваљујем се свима који учествују у организацији Сњежног града, а нарочито Златку Шкребићу који има довољно ентузијазма да нас свих ових година развесели. Користим прилику да у овом дивном амбијенту са јако много дјеце и њиховим родитељима кренемо да испраћамо 2018. годину и да пожелим да 2019. година буде још боља, да пожелим нашим суграђанима добро здравље и породичну срећу“– истакао је Миличевић, те додао да ће, у оквиру дочека православне Нове године, 13. јануара бити одржан концерт групе Галија”

 Сњежни град” који се одржава већ неколико година у организацији Туристичке организације општине Теслић, у сарадњи са Културним центром, а под покровитељством начелника општине, Милана Миличевића, почео је традиционалним доласком Дједа Мраза.

N Сњежни град” ће бити завршен у петак, 4. јануара, NВеликим божићним концертом” Српског просвјетног и културног друштва Просвјета”.

Вечерас се у Теслићу представљен роман“ Тајкун“ Предрага Бојиновића у организацији „КЦ Теслић“. Ово је један од најквалитетнијих догађаја из области културе, прије свега писане ријечи, у нашој регији ове године. Могли смо чути занимљиво и надахнуто казивање рецензента Мире Станишев. Иако је роман посматрала из угла доброг познавалаца књижевности, остала је пријемчљива за публику различите старости. Што ме све скупа нагнало да одмах узмем књигу у руке. И, морам признати, први редови обећавају:
“ Мукадима
…Мукадима је концепт за себе, то је сложена шема друштва и његових тајновитих веза скривених у испреплетеним слојевима, тешко видљивих простом оку без повећала оштрог ума.Она нам представља теорију цикличног смјењивања цивилизација, по којој друштво које постане велико и доминантно у својој регији, неминовно једног дана долазе до врхунца своје успјешности, након чега настаје пропадање а на крају и до распада тог друштва или цивилизације….долази до преузимања успјешне цивилизације…како је то Ибн Халдун рекао, од стране варвара…..
Вијековима овдје већ траје узалудни покушај сатирања једних, од стране дтугих, са промјенљивим резултатима у кратком року, али са једним постојаним, константним резултатом у дугом року који се огледа у свеопштем губитку и нестајању, полаганом али сигурном.“

У сарадњи са амбасадом Руске федерације у Босни и Херцеговини

ЈУ“КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ТЕСЛИЋ“
организује ревију руских филмова у градском парку у Теслићу у периоду
од 07.08.2018. до 09.08.2018. године
Отварање манифестације 07.08.у 19.00 часова

„Културни центар Теслић“ јуче је заједно са великим бројем наших суграђана угостио београдску књижевницу Бранкицу Дамјановић.
Током вечери Бранкица је говорила о свом животном и свом стваралачком путу који се међусобно преплићу.
Широм региона популаран је и добро прихваћен књижевник што је видљиво на промоцијама које су изузетно добро посјећене.
Задовољство је било, и на овој манифестацији, видјети да у Теслићу постоји велики број љубитеља писане ријечи.

У суботу, 8.12. 2018. године Центар за културу дијалога је одржао у четири града Босне и Херцеговине регионална дебатна такмичења.Такмичења су одржана у Бањалуци, Тузли, Мостару и Сарајеву. Ово су уједно и квалификације за државно такмичење. Тема је била вршњачко насиље. Нажалост, веома важна и веома актуална тема у БиХ. Снагом најбољих аргумената имамо побједнике регионалних центара и такмичаре на државном бх. нивоу у дебати. Чланови екипе “КЦ Теслић” су осјетили драж дебатовања у финалу пред свим учеснуцима. Изузетно смо поносни на наше младе и вриједне дебатанте који су се пласирали на друго мјесто.
Екипу је за такмичење припремала професорица Исидора Миљић.